Tytuł Strony


Strona Główna

Witamy Państwa na Kaszubach, w Gospodarstwie Agroturystycznym DAMROKA, znajdującym się u podnóża szczytu Wieżyca, w najwyżej położonej wsi na Pomorzu - Szymbarku.


Jak mówi kaszubska legenda, gdy Bóg stworzył już całą Ziemię, spojrzał na nią i dostrzegł, że pozostało jedno niezagospodarowane miejsce. Obdarował więc Stwórca tę krainę wszystkim tym, co mu jeszcze zostało: górami, lasami i jeziorami. Dlatego miejsce to jest idealne zarówno dla tych co lubią spędzać czas aktywnie jak i dla tych co wolą poleniuchować.


Kaszuby można zwiedzić na wiele sposobów: pieszo, na rowerze, konno, kajakiem - co kto lubi, a gdy dopadnie zmęczenie, kamienne kręgi naładują energią. W czasie deszczu, gdy „dzieci się nudzą" moc atrakcji zapewni im Centrum Edukacji i Promocji Regionu, mogą też spróbować sił w lepieniu garnków w Muzeum Ceramiki a także zwiedzić egzotyczne zoo. Zimą również nie sposób tu się nudzić. Kaszubskie trasy narciarskie świetnie nadają się na rodzinne szaleństwo - można tu pojeździć na jednej lub dwóch deskach, sankach, oponkach. Nieodłączną atrakcją zimy na Kaszubach są również kuligi. Przejażdżki saniami lub sankami w konnym zaprzęgu to ciekawa propozycja na wieczorny wypad, która sprawia uciechę nie tylko najmłodszym.
Wiele by można jeszcze opowiadać o pięknie i atrakcjach tej krainy. Najlepiej jeśli Państwo przekonają się o tym sami.


Serdecznie zapraszamy!

 

dom